1975 yılında Ankara’da kurulan TRANSTEK MÜHENDİSLİK A.Ş., endüstriyel tesisat projeleri, makine tasarımı, konveyör imalatı, endüstriyel yıkama makinaları, endüstriyel yangın sistemleri, endüstriyel klima – havalandırma ve toz giderme tesisleri gibi geniş bir yelpazede faaliyet göstermektedir. 2005 yılından bu yana, özellikle kalıplama ve döküm proseslerinin otomasyonunun yanı sıra, gerekli yardımcı ekipmanların fırınlanması için dökümhane ekipmanlarının tasarımı ve imalatında uzmanlaşmış bir firmadır.

Teknik Müdür Sn. Çağda Taplamacıoğlu “Kendimizi bir fark yaratmaya adadık. Daha kullanışlı, daha verimli, daha hızlı ve daha ekonomik çözümler sayesinde daha iyi ürünler yaratarak hizmetlerimizde bir fark ortaya koymak” hedefindeyiz demektedir.

Transtek Mühendislik A.Ş.‘nin ürettiği Döküm hatlarında, Turck’un Makine üzeri BL67 Modüler IO Ailesi,IP69 Korumalı TBEN kompakt blok I/O modülleri ve Pano içi BL20 Modüler I/O ürünleri; Pano içi Kompakt FEN20 I/O modülleri, çeşitli Turck ve Banner sensörleri birlikte çözümler sağlıyor. Transtek Mühendislik A.Ş., bir çok farklı üretime olanak sağlayan terzi usulü modüler üretim makinelerinin otomasyonunu Turck Ankara Bölge Bayisi Simkol Elektrik ile birlikte gerçekleştirmektedir.

Her Projeye Özel Tasarım

Transtek Mühendislik A.Ş. için geniş çeşitlilikte bir müşteri kitlesine sahip olmanın en büyük zorluklarından biri de projeye özel makine tasarımı yapmaktır. Sadece Makine modülleri değil, sensör ve aktüatör değişkenliği nedeniyle IO sayıları da oldukça değişkendir. Turck BL67 Serisi Modüler IO Ailesi tüm bu makine üzeri sinyal iletim gereksinimlerini esnek bir şekilde karşılar, mobil makine yapılarından ötürü ana pano ile kumanda panoları arasında buton ve indikatör kullanımı oldukça fazladır, Turck IP20 Kompakt IO modülleri bu darboğaz için kolaylaştırıcı bir çözüm olmuştur.

Modüler Makine İmalatı için Turck Çözümleri

Transtek Mühendislik A.Ş. fark yaratmak için en iyi yöntemin  modüler, esnek, makine ve işlem yapılarına geçmek olduğunu kavramış ve Turck Fieldbus IO ürün gruplarını makinelere entegre ederek stratejik bir karar almıştır.

Yenilikçi Sensör Teknolojileri | Turck-Banner İşbirliği

Transtek Mühendislik A.Ş., Turck ve global partneri Banner Engineering firmasının yenilikçi sensör çözümlerini makinelerine uygulayarak, dökümcülük sektörüne en son teknolojiyi getiren öncü firmalar arasında önemli bir yer edinmiştir. Teknik Müdür Sn.Çağda Taplamacıoğlu “Tuck ve Banner markalarını Simkol Otomasyon bünyesine girmesi ile birlikte kullanmaya başladık. BL20 ve FEN20 ürün aileleri sayesinde makina üzerindeki kablaj işlerinin daha rahat olması ve klemens-soket karmaşasının tamamen yok olmasını sağladık.

Makina üzeri BL67 ailesi ve TBEN IO-Link slave üniteler sayesinde ise hem modüler yapıya geçmemiz kolaylaştı hem de sahadaki panoları ortadan kaldırarak daha profesyonel bir görünüm sağlamamız müşterilerimizin nezdinde rakiplerimize karşı fark yaratmamızı sağladı. Bunun yanında çok kolay diagnostik ve devreye alma, tüm unsurlara uzaktan erişebilme ve yapılandırmada kolaylık ile teknolojik işçilik ve mühendislikte önemli bir azalma sağladık.

Yakın gelecekte IO-Link ürünlerinin artması ve çeşitlenmesi ile haberleşme mesafelerinde oluşabilecek gelişmeler neticesinde daha çok IO-Link ürünü kullanacağımızı düşünüyoruz. Bir adım ötesi olan kablosuz hızlı haberleşme beklediğimiz yeniliklerden. Gelecek sene RFID teknolojisini kullanmayı ve ERP sistemlerine veri yollamayı hedefliyoruz. ” demektedir.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir